Seslichat’de dikkat etmeniz gereken unsurlar..

Sesli Sohbet 0 Yorum10 Mayıs 2016 1253 Görüntüleme

Merhaba değerli sesli sohbet kullanıcıları:Sesli sohbet kurallarının geneli ayndır ancak bazı sohbet sitelerinde kural vs yoktur.Bizim sitemizde dikkat etmeniz gereken unsurlar..

Eğlenmek için girdiğiniz chat sitelerinde bir cok farkli konuda arkadas kurbanı ya da güvenden kaynaklanan sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz..

Bu yazımızda dikkatli olmanız gereken birkaç unsuru sizler icin siraladik..
Telefon numaranızı,
Kimlik bilgilerinizi,
Kart bilgilerinizi kimse ile paylaşmayınız.
Bunların dışında her hangi bir bahane ile ip adresinizi de kimseye vermeyiniz bu sekilde bilgisayarınıza girebilir ve tüm sifrelerinizi alabilirler.Ki son zamanlarda hacklenme sorunu yaşayan bir çok insan var bu yüzden..
Sitede iken webcam’inizi aciyorsaniz bunda da dikkatli olmaniz gerekmektedir. Kotu niyetli kisiler ekran goruntusu kamera goruntusu alarak sizleri tehdit edebilir ya da canınızı sıkan olaylara girebilirsiniz.
Bu tür ortamlar genelde eğlenmeniz hos vakit gecirmeniz icin vardır. Real hayatımızda bile insanlara cok zor guvenebiliyorken bu tür chat platformlarında iki katı dikkatli olmalısınız. 
Son olarak şunu da göz önünde bulundurun , kimseye özel hayatınızı aile yaşantınızı yani size ait olan yaşamı anlatmayın. Sonra bir yerler de sizmiş gibi chat yapan sizin yerinize geçmiş kişiler ile denk gelebilirsiniz ve inanın kendinize inandırmak o kadar da kolay olmayacaktır.