Kameralı Chat

Sesli Sohbet 0 Yorum30 Kasım 2015 2832 Görüntüleme

Kamera ve fotoğraf makinesinin icadı dünyaya çok büyük etki ve faydaları oldu. Özellikle kameralı chat uygulaması günümüz bilgisayar teknolojisinin bizlere sunduğu en güzel nimetlerden biri. Burada yapmış olduğunuz kayıt işleminden sonra birçok kişi ile online sohbet etmek sizin elinizde. İstediğiniz yaş ve cinsiyette sohbet etmek sizin belirlediğiniz arkadaş arama seçeneklerinde belirleniyor.
Bir insanın cisimsel olarak görmeden, onun hakkında peşin hükümler vermek çoğu zaman yanlış anlamalara sebebiyet verir. Bu sebeple iletişimde bulunduğunuz kişileri canlı canlı görmek sizlere karşınızdaki kişi hakkında bir fikir verir. Karşınızdaki kişinin hakkınızda hissettiklerini, düşündüklerini onun yüz çehresinden anlarsınız. İşte bu sebepten dolayı sanal arkadaş arıyorsanız kameralı chat yapmak sizlere bu fırsatları sunar. Hem karşıdakinin yüzünü görmüş olur hem de içinde yaşadığı ortamın nasıl bir yer olduğu hakkında bir fikir edinirsiniz. Bu fikir sizin karşıdaki kişi hakkındaki zihinsel etkileşimi de doğal olarak etkiler. Fakat bu görüntülü sohbet tarzının hem avantajlı hem de dezavantajlı yönleri var. Avantajlı kısmı yukarıda bahsettiğimiz şeylerden ibaret. Ama dezavantajlı yönü ise aldatmaca videolarla kamera sistemine fake ( sahte ) olarak yüklenmesi. Bu tür oyunlara gelmemeniz için karşıdaki kişinin sizin konuşmalarınıza verdiği tepkilerden anlayabilmeniz mümkün. Ya da size el sallamasını istemek en basit yöntemlerden biri.
Kameralı chat sayesinde artık karşınızdaki kişiler sizi yükledikleri sahte fotolarla kandıramayacak, onları canlı canlı görme imkanı sunacaktır. Canlı canlı gördüğünüz kişinin görselliğini beğenmediğiniz taktirde engellemekte sizin elinizde. Genç ergenlerin sarkıntılık peşinde olduğu bu tür platformlarda olgun ve seviyeli ilişkilerde yok değil. Özellikle evde kendini yalnız hissedenlerin sıcak arkadaşlıklar bulduğu bir ortam. Fakat başkaları adına sahte olarak açılan fake hesaplara dikkat edilmeli !